بیان اهمیت ویدیو مارکتینگ برای افزایش فروش محصولات و خدمات

سلام خدمت همراهان فروغی فر، در این مقاله قصد داریم دباره ی اهمیت ویدیو مارکتینگ برای افزایش فروش محصولات و خدمات صحبت کنیم. همراه ما باشید.
{
خواندن این مطلب حدود 8 زمان میبرد
با سلام خدمت همراهان فروغی، در این مقاله قصد داریم دباره ی اهمیت ویدیو مارکتینگ برای افزایش فروش محصولات و خدمات صحبت کنیم. همراه ما باشید.

درک اینکه چرا این روزها ویدئو ها بسیار پرطرفدارند خیلی سخت نیست – به یک دلیل ، ویدئو یک قالب با فرمت خلاصه و آسان است که به دلیل چشم انداز بیش از حد اطلاعات متنی بصورت آنلاین ، به چشم ما استراحت می دهد. به همین دلیل است که گزارش می شود مردم جهان روزانه ۱ میلیارد ساعت ویدئو اجتماعی YouTube را تماشا می کنند.

و کسانی که به سمت مشاغل دیجیتال مارکتینگ پیش می روند باید درک کاملی از قدرت ویدئو ها به عنوان یک ابزار بازاریابی داشته باشند. این فقط به این دلیل نیست که آنها ممکن است به ساخت فیلم های شگفت انگیز علاقه مند باشند ، بلکه به این دلیل که است آنها باید مجبور شوند یاد بگیرند که ویدئو را در محتوای خود وارد کنند تا در رقابت باقی بمانند.

در اینجا برخی از بهترین روش ها را برای بازاریابان دیجیتال برای ایجاد و به اشتراک گذاری ویدئو شرح می دهیم و ۵ دلیل اصلی برجسته مهم بودن ویدئو در استراتژی بازاریابی شما را بیان می کنیم.

اینستاگرام مارکتینگ چیست و چگونه می توان از instagram کسب درآمد کرد؟

چرا ویدئو ؟

ویدئو یک قالب محتوای همه کاره و جذاب است که علاوه بر تصویری از آنچه در جریان است به شما می دهد ، همچنین اشتراک گذاری آن در چندین سیستم عامل نیز آسان است. مصرف کنندگان آن را دوست دارند زیرا خلاصه، سرگرم کننده و جذب کردن آن آسان است و بازاریابان آن را دوست دارند زیرا از طریق کانال های زیادی می تواند به طور بالقوه بازگشت سرمایه(ROI  ) زیادی داشته باشد.

ویدئو همچنین برای هر کسی که به اینترنت دسترسی دارد ، هم برای تماشا و هم برای تولید ، بسیار قابل دسترسی است. گرچه مطمئناً گرایش ها به ویدئوی با کیفیت بالاتر در سطح حرفه ای وجود دارد ولی هر کسی می تواند به لپ تاپ خود برود و  در کمتر از یک ساعت ویدئو خود را بسازد.

انواع ویدئو

انواع ویدیو در ویدیو مارکتینگ

انواع ویدیو در ویدیو مارکتینگ

انواع مختلفی از ویدئوها وجود دارد و بخشی از ایجاد یک استراتژی موثر بازاریابی محتوا ، درک صحیح از هدف شما قبل از نشستن و ایجاد فیلم (یا هر نوع محتوای دیگر ، برای آن موضوع) است. برای این منظور ، باید مطمئن شوید که هم نوع ویدئو و هم هدف کانال (اگر در شبکه اجتماعی پست می گذارید) متناسب با هدف خود ویدئو باشد.

در اینجا خلاصه ای از مکانی که می توانید از انواع مختلف ویدئو استفاده کنید وجود دارد.

توضیح دهندگان می توانند به شما در مورد محصول شما آموزش دهند و می توانند همراه با دستورالعمل ها ، فعالیت های خدمات مشتری و طیف وسیعی از برنامه های دیگر مورد استفاده قرار گیرند.

مصاحبه ها می توانند به تشویق مکالمه بین طرفین کمک کنند ، یا مهمان ویژه یا اینفلوئنسر را به نمایش بگذارند. به عنوان مثال ، اگر در حال ساخت ویدئوهایی با حضور کارشناسان مهمان هستید ، همیشه می توانید از صوت مجدد استفاده کنید و به عنوان پادکست به بازار عرضه کنید.

سفیران نام تجاری در ازای محصولات رایگان می توانند بررسی محصولات و ویدئو های نمایشی را ایجاد کنند. اگر افرادی را در صنعت خود می توانید پیدا کنید که به دنبال افزایش فالویینگ های اجتماعی خود هستند ، این می تواند راهی عالی برای دریافت تبلیغات رایگان باشد. انجام این کار همچنین می تواند به شما در یافتن اطلاعات مربوط به محصول کمک کند اگر افرادی که این ویدئو را بررسی می کنند ، تعامل و نظر زیادی داشته باشند. بنابراین می تواند مانند یک مارکت تحقیقاتی عمل کند.

چگونه در سال 2017، آمازون 177 میلیارد دلار فروش داشت؟

ویدئوی زنده بهترین فرصت برای ارتباط نزدیک و حضوری با مخاطبان است و به ویژه در کانال های اجتماعی عملکرد خوبی دارد.

۵ آمار ثبت شده که بازاریابان به ویدئو نیاز دارند

۱.برای اطلاع رسانی و آموزش

ویدیو مارکتینگ برای برای اطلاع رسانی و آموزش

۹۷٪ از بازاریابان ادعا می کنند که ویدئو ها به مشتریان در درک محصولات کمک می کنند. (Hubspot)

دلیل این امر که در بیشتر موارد ، امروزه بازاریابان دیگر از رویکردهای پیچیده استفاده نمی کنند – آیا می دانید چیست؟ زیرا به راحتی انتخاب بیش از حد وجود دارد. مصرف کنندگان و مشاغل به سادگی نیازی به فروش آنها ندارند. در عوض ، آنها یک جستجوی سریع در اینترنت انجام می دهند تا بهترین محصول را در همسایگی خود یا حتی در جهان پیدا کنند که در آنجا سفارش آنلاین آن انجام می شود.

برای این منظور ، بازاریابان در بسیاری از زمینه ها (شاید نه همه) باید با پیشنهادی با ارزش به جای “فروش” به مخاطبان نزدیک شوند و ویدئو ها با ارائه یک دید واقعاً دقیق از نزدیک به محصول ، خدمات یا حتی یک اینفلوئنسر یا معلم ، به مشتریان باعث می شوند عالی عمل کنند.

۲.بهینه سازی موتور جستجو

ویدیو مارکتینگ برای بهینه سازی موتور جستجو

بیش از ۸۰٪ از کل بازدیدها تا سال ۲۰۲۱ شامل ویدئو خواهد بود. (Cisco)

موتورهای جستجو ویدئو ها را دوست دارند زیرا آنها را به عنوان محتوای با کیفیت بالا می دانند ، بنابراین برای این منظور ، استفاده از ویدئوها در انواع مختلف محتوا و همچنین در صفحات اصلی وب سایت شما می تواند برای SEO شما معجزه کند – به  شرطی که خود ویدئوها نیز به درستی بهینه شوند. این به معنای ترکیب کلمات کلیدی مناسب ، توضیحات meta و همچنین عنوان قوی است.

۳.رقابتی ماندن

ویدیو مارکتینگ برای رقابتی ماندن

۸۱٪ مشاغل اکنون از ویدئو برای بازاریابی استفاده می کنند. (Hubspot)

ویدئو ها برای دریافت انواع پیام ها بسیار شگفت انگیز هستند ، و اگر از نظر عملی فکر کنید ، یک فیلم کوتاه توضیح دهنده مختصر و منحصر به فرد می تواند تفاوت جهانی را در مورد آموزش افراد در مورد جزئیات محصول خاص شما ایجاد کند. شما با استفاده از قصه گویی و انواع منحصر به فرد رسانه ها می توانید به راحتی توجه افراد را جلب کرده و آنها را در سایت تان نگه دارید در حالی که واقعا سرگرم هستند.

بسته به چگونگی مطابقت با محصول شما ، ممکن است بخواهید از یک ویدیوی توضیح دهنده متحرک یا مصور استفاده کنید تا در میان جمعیت متمایز شود (خیلی رو در رو نیست).

 ۴.شخصی شدن

ویدیو مارکتینگ برای شخصی شدن

ویدئوی زنده تا سال ۲۰۲۱ ، ۱۳٪ از بازدید ها را به خود اختصاص می دهد. (Cisco)

تا به حال شده است که استوری های Facebook Live یا Instagram را ببینید؟ اگر در یک حرفه بازاریابی دیجیتال هستید یا به آن سمت می روید ، باید بیاموزید که چگونه ویدئوهای اساسی بسازید و آنها را بهینه کنید.

Instagram Stories و Snapchat هر دو برای ارائه یک نگاه اجمالی صمیمی برای مردم یا یک نگاه کوتاه و شخصی از آنچه که شما انجام می دهید بسیار جذاب هستند و برای ابزارهای خلاقیت بسیار مناسب هستند. نکته جالب در مورد این ویدئوها این است که آنها فقط ۲۴ ساعته کار می کنند تا احساس بیشتری در زمان واقعی ایجاد کند. همچنین به بازاریابان این فرصت را می دهد تا تبلیغاتی تولید کنند که متمرکز بر تبلیغات حساس به زمان باشد.

محتوای زودگذر و بی موقع برای موارد زیر مناسب است:

  • ارائه احساسی از تعامل رو در رو
  • ایجاد اعتماد به برند
  • ارائه به روزرسانی های جالب و گاه به گاه به مخاطبان
2 راهکار افزایش فروش در اینستاگرام

۵.تقویت تبدیل ها

ویدیو مارکتینگ برای تقویت تبدیل ها

۹۰٪ از مصرف کنندگان ادعا می کنند که یک ویدئو به آنها کمک می کند تا تصمیم خرید بگیرند.  (Social Media Today)

Wyzowl ادعا می کند که ۷۴٪ از افرادی که از طریق یک ویدئو توضیح دهنده فرصتی برای دیدن یک محصول عملی را پیدا می کنند ، آن را خریداری می کنند. و صفحات فرود مکان های عالی برای قرار دادن ویدئوها نیز هستند و ظاهراً نرخ تبدیل را تا ۸۰٪ افزایش می دهد (فقط اطمینان حاصل کنید که پخش خودکار را خاموش نگه دارید تا مشتری ها با اعلان های بلند نترسند).

یکی دیگر از دلایل عالی بودن ویدئو برای تبدیل در وب سایت ها این است که در واقع افراد را به اندازه کافی و مدت زمان طولانی نگه می دارند تا در سایت جستجو کنند. این امر خصوصاً در مورد افرادی که خواننده بزرگی نیستند صادق است (یک قانون کلی این است که تصور کنید چشم مردم ممکن است از دیدن صفحه به مدت کل روز خسته شود). ظاهراً افرادی که یک ویدئو را تماشا می کنند اگر ویدئوهای دیگری وجود داشته باشد ، برای مدت دو دقیقه بیشتر می چرخند.

نکاتی برای بهترین مارکتینگ ویدئویی

بسیار خوب ، در اینجا شما چند دلیل شگفت انگیز برای گنجاندن ویدئو در فعالیت های بازاریابی خود یا یادگیری نحوه ایجاد فیلم های عالی در صورت علاقه به مشاغل بازاریابی دیجیتال دارید. اما در واقع چطور می توانید ویدئویی جذاب و بهینه سازی ایجاد کنید؟

در اینجا چند نکته وجود دارد.

در ابتدا ، بفهمید که طول ویدئو ایده آل برای پلتفرم شما چیست – آنچه Hubspot توصیه می کند این است:

  • اینستاگرام: ۳۰ ثانیه
  • توییتر: ۴۵ ثانیه
  • فیس بوک: ۱ دقیقه
  • YouTube: 2 دقیقه

موارد دیگری که می خواهید برای اطمینان از بهترین تعامل و دسترسی و همچنین تقویت SEO خود انجام دهید ، شامل استفاده از زیرنویس ها برای پخش خودکار و خاموش نگه داشتن ویدئو در صورت داشتن صفحه اصلی است. ویدئوها در صفحات فرود می توانند بسیار موثر باشند اما فقط درصورتی که بینندگان را از این امر نترسانند. همچنین می خواهید مطمئن باشید که تلفن همراه ویدئویی خود را به صورت کاملاً دوستانه نگه دارید.

برای اینکه عملکرد ویدئوهایتان را بفهمید ، استانداردهای خوب SEO را انجام دهید و همیشه معیارهای خود را بررسی کنید. می توانید یک کتابخانه استاندارد از فیلم های مختلف ایجاد کنید و آنها را به صورت مرتب در YouTube نگه دارید ، سپس آنها را در اشکال مختلف محتوا مانند وبلاگ ها و ایمیل ها بگنجانید.

و در مورد فراخوان اقدام خود را فراموش نکنید ، که در YouTube معمولاً شامل یک حاشیه نویسی کوچک است که پیشنهاد می کند کاربران در کانال شما عضو شوند.

نتیجه

ویدئو یکی از محبوب ترین فرمت های محتوایی در جهان است و حقیقت این است که به زودی به جایی نمی رسد و این امر منطقی است : در دنیای غیر شخصی دیجیتال ، ما مشتاق ارتباط و شخصیت هستیم. ما می خواهیم مردم را در زمینه زندگی واقعی ببینیم و بشنویم –که این جمله کاملا معنی دار است.

ویدئو نه تنها سرگرم کننده است ، بلکه در واقع یکی از بهترین راه ها برای نزدیک شدن به مخاطبان و دیدن اجمالی واقعی آنچه که شما و تجارت یا مشتری هایتان انجام می دهند ، است. راه حل اصلی این است که فراتر از سود و محصول فکر کنید – به آنها چیزی در مورد فلسفه خود نشان دهید ، یا برخی از اطلاعات را در مورد یک رویداد جالب به اشتراک بگذارید ، یا برخی از اطلاعات ارزشمند را ارائه دهید. هرچه آنها بیشتر در مورد اقدامات مثبت شما بدانند ، احتمال ماندن آنها در سایت شما بیشتر است.

امیدواریم مقاله گفته شده در مورد ویدئو مارگتینک برای افزایش فروش محصولات و خدماتتان موثر واقع شود.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *